O nas

Instytut Medican istnieje od 2011 roku.
Został założony przez Rinusa Beintema z Holandii.

W Polsce Medican Campus powstała w 2017 roku wspólnie z Inicjatywą Marzeny Łasińskiej . W przeciągu trzech ostatnich lat nastąpił znaczny wzrost obywateli polskich, którzy odwiedzają Social Cluby w Holandii, dlatego też zdecydowaliśmy się otworzyć Medican Campus w Polsce.  Naszym celem jest zrzeszenie środowiska pacjentów, lekarzy, specjalistów, hodowców konopi oraz producentów. Zajmujemy się edukacją i dostarczeniem informacji (pacjentom, pracownikom służby zdrowia) na temat Cannabis potocznie mówiąc "Konopi" lub "Medycznych Konopi". Zaproponować lub znaleźć rozwiązania które pomogą ujednolicić system prawny (co pacjenci mogą zrobić, aby nie narażać się na konsekwencje karne). Jesteśmy częścią powstającego nowego projektu, aby przynieść brakujące ogniwo dla edukacji Cannabis w Polsce.

Medican Campus to źródło informacji oraz przestrzeń dla pacjentów, lekarzy, naukowców, którzy chcą zdobyć wsparcie, wymienić się wiedzą o zastosowaniach i innowacjach w temacie Cannabis - jej pochodnych, ekstraktach i olejach.

Jesteśmy również po to, aby zapewnić pacjentom platformę do nawiązywania kontaktów i dzielenia się swoimi doświadczeniami na temat medycznych konopi bez jakichkolwiek wpływów osób trzecich.

W 2017 roku Polski Rząd zdecydował się zalegalizować Cannabis (medyczne konopie) i jest to duży krok we właściwym kierunku. Najsmutniejszym problemem jest fakt, że produkt dostępny w Polsce jest bardzo drogi i trudny do uzyskania dla schorowanego człowieka. W mediach z tego powodu możemy zaobserwować fale informacji, że prawo nie działa - prawo działa i funkcjonuje, ale budzi wiele pytań i kontrowersji. Powinno zostać dostosowane tak, aby stało się bezpieczne i zrozumiałe zarówno dla pacjentów, lekarzy jak i farmaceutów.

Jesteśmy po to, aby oferować nasze porady i konsultacje na każdym poziomie. Można powiedzieć, że działamy w Polsce nieoficjalnie od 3 lat, aby zapewnić pacjentom wiarygodne informacje. Obecnie prowadzimy rozmowy z lekarzami i naukowcami po to, by dzielić się wiedzą, która pomoże lepiej zrozumieć medyczne zastosowanie Cannabis.

Uważamy, że Cannabis jest bardzo dobrym dodatkiem do istniejącego leczenia różnych problemów zdrowotnych. Pragniemy jednak zaznaczyć, że nie można powiedzieć o  konopiach jak o cudownym lekarstwie, które sprawi, że Twoja choroba zniknie, mimo obserwacji ich pozytywnego działania. Cannabis jest rośliną o ogromnym potencjale medycznym z której powstają wyciągi oleje i extrakty.

 

Korzystamy z tej strony internetowej, aby udostępnić jak najwięcej informacji, które są wspierane przez naukę oraz doświadczenie pacjentów. Instytut Medican Campus prowadzi działalność o charakterze społecznym, a praca wykonywana jest wpólnie z wolontariuszami zgodnie z zasadą solidarności.

Informacje, którymi się dzielimy, pochodzą głównie z Holenderskich szpitali, uniwersytetów, laboratoriów i około 16 000 pacjentów, którzy są użytkownikami Cannabis Oil.

Zostając członkiem Medican Campus w Polsce, zyskujesz dostęp do leczniczego świata Cannabis!

 

Przyłącz się do nas!Forum dyskusyjne

 

Medican Campus

NIP: 2530134206
REGON: 366381949
Telefon: +48 573 499 969
E-mail: kontakt@medicancampus.org
Reklamacje: reklamacje@medicancampus.org